Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Ochotniczej Straży Pożarnej w Legionowie organizuje zbiórkę dla zwierząt ze schroniska w Nowym Dworze Mazowieckim. Zbierana jest karma, koce, ręczniki oraz pościel i makaron. Dary można przynieść do siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Mickiewicza 11 w Legionowie.

Pomysł zrodził się przed świętami Bożego Narodzenia, gdy jedna z druhen Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej napisała list do św. Mikołaja z prośbą nie o prezent dla siebie a karmę dla psów. Zarząd OSP Legionowo przychylił się do prośby druhny Oli i zorganizował zbiórkę darów dla bezpańskich psów i kotów.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do włączenia się w akcję. Karmę dla psów i kotów, makaron oraz koce, ręczniki czy pościel, można przynosić do Ochotniczej Straży Pożarnej w Legionowie przy ulicy Mickiewicza 11 od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16 oraz w soboty 16-18. Dary zbierane są do 30 stycznia. Następnie strażacy odwiozą ofiarowaną karmę i inne rzeczy do schroniska prowadzonego przez Fundację Przyjaciele Braci Mniejszych w Nowym Dworze Mazowieckim.

Jeśli ktoś chce przekazać większą ilość rzeczy, to druhowie mogą odebrać produkty z dowolnego miejsca na terenie miasta Legionowa.

Więcej informacji o zbiórce oraz ustalić odbiór większej ilości produktów, można pod numerem 794-676-998.