W dniu dzisiejszym odbyła się wyjątkowa zbiórka Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Legionowa oraz Chotomowa, w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Chotomowie. Zbiórka była przemiłym akcentem kończącym rok 2023, a zarazem początkiem ogromnej współpracy.

Nasi najmłodsi druhowie, w rotach mieszanych i ze sprzętem ochrony dróg oddechowych, ćwiczyli poruszanie się po linii gaśniczej bez zmysłu wzroku, co miało symulować zadymiony obiekt. Jednocześnie w losowych sytuacjach pojawiały się różnego rodzaju utrudnienia oraz osoby poszkodowane wymagające ewakuacji.

Dziękujemy OSP Chotomów za organizację ćwiczeń w swojej remizie oraz zachęcamy inne jednostki do wspólnych spotkań, wymiany doświadczeń oraz wiedzy!