W sobotę (19.12), w naszej jednostce odbyła się Wigilia Bożego Narodzenia. Podczas jej trwania, obecni byli m.in.: Mieczysław Klimczak – Komendant KP PSP Legionowo, Roman Smogorzewski – Prezydent Miasta Legionowo, Piotr Zadrożny – Zastępca Prezydenta Miasta Legionowo, Michał Kobrzyński – członek zarządu Starostwa Legionowskiego, Anna Łaniewska – przewodnicząca Komisji Bezpieczeństwa Rady Miasta oraz ksiądz, z którym wspólnie odmówiliśmy modlitwę.

no images were found

Święty Mikołaj pod choinką zostawił prezent. Szybko okazało się że jest to Defibrylator PHILIPS HeartStart model FRx, który obecnie znajduje się na wyposażeniu GCBA 26.

W ten jakże wyjątkowy czas, tradycją stało się składanie podpisów zgromadzonych Druhen i Druhów na bombce, która zaraz po tym będzie ozdabiać przez kolejne lata naszą choinkę.

no images were found

Podsumowując miniony rok należy zaznaczyć, że wydając 22.725,36 złotych wzbogaciliśmy się o:
– ubrania specjalne,
– skafandry lodowo-ratownicze,
– pneumatyczne sanie ratownicze,
– zestaw do ratownictwa wodnego w zakresie podstawowym.

Ponadto, zakupiliśmy zestaw do ratownictwa medycznego i wszystko to znajduje się na wyposażeniu SLRw 29. Każdy z nas otrzymał również koszulkę polo – czerwona dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, zaś czarna dla Podziału Bojowego i Zespołu Logistyki.

no images were found

To wszystko również dzięki Wam, ponieważ z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych otrzymaliśmy 1.967,75 złotych. Dziękujemy 🙂

no images were found

W statystyce rocznej Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu legionowskiego uplasowaliśmy się na drugim miejscu. Prezentujemy troje najaktywniejszych strażaków:

no images were found