W niedzielę (19.11) braliśmy udział w warsztatach ratownictwa technicznego zorganizowanych przez Ochotniczą Straż Pożarną w Jabłonnie. Z zaproszenia skorzystała również jednostka z Kałuszyna oraz Chotomowa. Zajęcia prowadzili prawdziwi pasjonaci tej formy ratownictwa Rafał „Junior” Podlasiński i Paweł Karabin.

Po utworzeniu stanowisk przystąpiliśmy do wchłaniania wiedzy na temat bezpieczeństwa strażaka-ratownika oraz zapoznano nas z aktualnymi rozwiązaniami konstrukcji w nowoczesnych pojazdach. Następnie zostały zaprezentowane techniki wykonywania dostępu do osób poszkodowanych zakleszczonych w samochodach zarówno tych postawionych na cztery koła jak i leżących na boku czy też dachu. 

Z przyjemnością dzielimy się z Wami przedstawionym nam materiałem szkoleniowym w postaci pracy Juniora, pt. Bezpieczeństwo ratownika podczas działań ratownictwa technicznego [link]

Serdecznie dziękujemy Rafałowi i Pawłowi za wiedzę, którą przekazali naszym członkom oraz OSP Jabłonna za zaproszenie i obfity poczęstunek 🙂