Bierzemy czynny udział w ogólnopolskiej akcji pomocy w transporcie środków ochrony indywidualnej w postaci płynu do dezynfekcji i maseczek medycznych dla uczniów oraz nauczycieli szkół i placówek oświatowych. Materiały są transportowane z magazynów Agencji Rezerw Materiałowych do jednostek Państwowej Straży Pożarnej. Środki dezynfekujące posłużą do czyszczenia powierzchni oraz wyposażenia miejsc przeznaczonych na pobyt dzieci oraz młodzieży szkolnej.

W piątek (28.08) jednostki OSP z terenu powiatu legionowskiego odbierały materiały z KP PSP w Legionowie i rozwoziły na teren swoich gmin. Z racji dużej ilości środków oraz szkół wykorzystaliśmy do transportu dwa samochody – 479[M]30 Nissan Terrano II oraz 479[M]29 Volkswagen Transporter T5.

W poniedziałek (07.09) na terenie gminy Legionowo działali również strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Natomiast we wtorek (08.09) do przetransportowania ostatnich sztuk materiałów dla placówek oświatowych wystarczył tylko 479[M]29 Volkswagen Transporter T5.

Dziękujemy legionowskiej Straży Miejskiej za użyczenie przyczepy 🙂