Ślubuję ze wszystkich sił służyć Ojczyźnie Rzeczypospolitej Polskiej, ofiarną pracą w szeregach Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Przyczyniać się do ochrony życia, zdrowia i mienia jej Obywateli poprzez działania prewencyjne i profilaktyczne. Ślubuję przestrzegać postanowień Statusu OSP i Regulaminu MDP. Pogłębiać wiedzę, doskonalić umiejętności, postępowanie uczciwie, wykonywać sumiennie polecenia przełożonych i być wzorem w przestrzeganiu zasad ochrony przeciwpożarowej.

Słowa powyższej roty wypowiedziało 13 druhów z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Legionowie oraz z sąsiednich jednostek z terenu powiatu legionowskiego dnia 12 maja 2024 roku, podczas powiatowych obchodów Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie. Po uroczystości rozpoczął się piknik charytatywny, na którym zbierane były środki pieniężne na walkę z chorobą nowotworową strażaka z JRG Legionowo – Kamila, któremu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Młodym adeptom i rodzicom gratulujemy, dziękujemy za zaangażowanie i życzymy sukcesów w dalszym rozwoju pożarniczym.