W poniedziałek (26.05) po godzinie 16:00 udaliśmy się alarmowo zakorkowanymi ulicami Legionowa do Wieliszewa. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia zastaliśmy pochyloną gałąź na ulicę Kościelną wyłączającą jeden pas z ruchu drogowego. Działania polegały na: zabezpieczeniu miejsca pracy, wprowadzeniu ruchu wahadłowego oraz usunięciu gałęzi z jezdni.

Zaraz po tym, pośpiesznie skierowaliśmy się na ulicę Chopina w Legionowie. Znajdowało się tam powalone na dwie działki drzewo uszkadzając, m.in. drewnianą huśtawkę. Do pomocy zadysponowana została „Pantera” (Star 266). Działania polegały na usunięciu konarów z ogrodzenia przy pomocy dwóch pił łańcuchowych, tak aby nie wyrządziły one więcej strat materialnych. Na miejscu obecny był również patrol Straży Miejskiej.

Finalny wyjazd dotyczył złamanego czubka iglaka znajdującego się na prywatnej posesji przy ulicy Chrobrego. Po zapoznaniu się z sytuacją zadysponowany został zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Działania utrudniała mała powierzchnia działek oraz linie wysokiego napięcia.