W czwartek (22.12), chwilę po północy w hali przy ulicy Szarych Szeregów w Legionowie wybuchł pożar, w wyniku którego została poszkodowana jedna osoba. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia, do środka wprowadzono ratowników i ewakuowano mężczyznę do strefy bezpiecznej. Tam, został on opatrzony, a następnie przekazany Zespołowi Pogotowia Ratunkowego. Akcja gaśnicza była prowadzona zarówno w wewnątrz hali jak i na zewnątrz przy pomocy podnośnika hydraulicznego. Prace odbywały się w aparatach ochrony dróg oddechowych.

Tak wyglądał przebieg ćwiczeń na terenie piekarni Nowel. Po zwinięciu sprzętu nadszedł czas na obchód po obiekcie. Poznaliśmy maszyny oraz ich umiejscowienie, pomieszczenia w których przebywają pracownicy, a także zastosowane środki ostrożności.

Siły i środki:
• 471[M]21 – JRG Legionowo
• 471[M]25 – JRG Legionowo
• 471[M]53 – JRG Legionowo
• 471[M]90 – JRG Legionowo
• 479[M]26 – OSP Legionowo