Data zadysponowania: 13.11.2020, godz. 3:28.
Adres zdarzenia: ul. Akademijna, Jabłonna.

Opis: W momencie przybycia na miejsce zdarzenia zastano w pełni rozwinięty pożar dwóch samochodów osobowych marki Peugeot oraz Ford. Ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych podali dwa prądy wody w natarciu na zaparkowane pojazdy. Po przybyciu ochotników z Jabłonny, podano kolejny prąd wody studzący elementy konstrukcyjne oraz dogaszający tlące się wyposażenie. Gdy sytuacja została opanowana stwierdzono również uszkodzenie sąsiedniego auta marki BMW. Na miejscu był obecny patrol policji z lokalnego komisariatu.

Do zdarzenia zostaliśmy zadysponowani podczas pełnienia zabezpieczenia rejonu operacyjnego Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Legionowie. Zastępy z JRG, OSP Nieporęt oraz OSP Kąty Węgierskie działały przy pożarze domku letniskowego w Józefowie. Zdjęcia dostępne na fanpage Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie (link).

Siły i środki:
• 479[M]26 – OSP Legionowo,
• 479[M]44 – OSP Jabłonna,
• patrol policji.