W piątek (04.07), około godziny 16:20 do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Legionowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w bloku przy ulicy Jagiellońskiej. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia okazało się, że pali się pomieszczenie na czwartym piętrze, z którego przez okno wydobywa się gęsty dym.

Po wejściu obu rot do mieszkania, jedna z nich spostrzegła psa, po czym szybko ewakuowała go do strefy bezpiecznej. W międzyczasie, druga z nich borykała się z pokojem, który to stanął cały w płomieniach. Do pomocy został użyty również podnośnik podający wodę na elewację, a następnie do środka przez okna. Wytworzona temperatura dała o sobie znać w pozostałych pomieszczeniach, jednak otwartego ognia w nich nie było.

Po otworzeniu wszystkich okien zarówno w mieszkaniu jak i na klatce schodowej pożar został opanowany. Mimo tego, dym był na tyle groźny, że dogaszanie odbywało się w aparatach ochrony dróg oddechowych. Pomieszczenie zostało zbadane kamerą termowizyjną.

Całe zdarzenie śledził obiektywem Marek Karpowicz z serwisu Nowodworski 24, do którego już teraz serdecznie zapraszamy.

Siły i środki:
• 471[M]21 – JRG Legionowo
• 471[M]25 – JRG Legionowo
• 471[M]53 – JRG Legionowo
• 471[M]90 – JRG Legionowo
• 479[M]26 – OSP Legionowo
• KPP Legionowo
• Zespół Ratownictwa Medycznego