Data zgłoszenia:
13.10.2018 godz. 17:15

Adres zdarzenia:
ul. Górna, Legionowo

Opis działań:
W sobotę do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu przy ulicy Górnej w Legionowie. Po dojechaniu do wskazanej lokalizacji rozwinęliśmy linię główną składającą się z dwóch odcinków W-75 i linię w natarciu z dwóch odcinków W-52. Miejscem objętym pożarem okazał się szałas. Dzięki obecnym tam ludziom wskazano drugie ognisko oddalone o kilkaset metrów w głąb lasu. Na szczęście reakcja świadków oraz zastępów była szybka i sprawna dzięki czemu ogień nie rozprzestrzenił się na większą powierzchnię kompleksu leśnego.

Siły i środki:
• 471[M]22 – JRG Legionowo
• 479[M]25 – OSP Legionowo
• 479[M]26 – OSP Legionowo

Data zgłoszenia:
13.10.2018 godz. 18:09

Adres zdarzenia:
ul. gen. Bolesława Roi, Legionowo

Opis działań:
Po pożarze udaliśmy się do usunięcia gniazda os w jednym z garaży na Bukowcu. Wnętrze oświetlone zostało przenośną najaśnicą, a samo gniazdo zostało zlokalizowane za piekarnikiem elektrycznym.

Siły i środki:
• 479[M]26 – OSP Legionowo