W piątek (31.03), około godziny 21:05 do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Legionowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego przy Alei Róż w Legionowie. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia otrzymano informację, że osoba, która znajdowała się w środku samodzielnie opuściła strefę zagrożenia przy czym nie doznała uszczerbku na zdrowiu. Ze względu na utrudniony dostęp do zarzewia ognia podjęto decyzję o wycięciu dziury w dachu, co umożliwiło dogaszenie, a następnie dokładne przelanie nadpalonych elementów konstrukcji. Działania gaśnicze wewnątrz budynku były prowadzone w aparatach ochrony dróg oddechowych. Podczas działań występowały utrudnienia w ruchu drogowym.

Siły i środki:
• 471[M]21 – JRG Legionowo
• 471[M]25 – JRG Legionowo
• 471[M]90 – JRG Legionowo
• 479[M]26 – OSP Legionowo
• 479[M]27 – OSP Chotomów
• KPP Legionowo
• Straż Miejska
• Pogotowie Energetyczne