Środowej nocy (01.10) nie możemy zaliczyć do spokojnej. Przed godziną 20:00 do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Wołominie wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu letniskowego w Uroczysku, Czarna Struga. Jako, że teren należy do powiatu legionowskiego, zdarzenie zostało przekazane do miejscowego dyżurnego.

Zjeżdżając z Drogi Wojewódzkiej nr. 632, przebyliśmy 200 metrów prywatnej drogi, po czym byliśmy zmuszeni opuścić wozy. Przez kolejne 200 metrów była budowana linia główna zakończona rozdzielaczem. Pomimo podania 3 prądów wody, nie udało się ocalić domu. Zostały również nadpalone elementy sąsiedniego budynku.

Na drogę powrotną, został utworzony legionowski pluton. Kiedy myśleliśmy już o sytej kolacji, gorącej kąpieli oraz głębokim śnie, najechaliśmy na kolizję z udziałem lawety. Opierając się na pozyskanych informacjach od prowadzącej pojazdem, kolizja została spowodowana przez dzika, który to wybiegł na jezdnię. Kierowca lawety został zmuszony do wykonania niebezpiecznego manewru, który to zakończył się uderzeniem w przydrożne drzewo. Sytuacja nie wymagała naszej interwencji, na prośbę kierującej, karetka nie została zadysponowana, a my mogliśmy kontynuować podróż powrotną.

Siły i środki:
• 681[M]21 – JRG Wołomin
• 681[M]25 – JRG Wołomin
• 471[M]21 – JRG Legionowo
• 471[M]25 – JRG Legionowo
• 471[M]90 – JRG Legionowo
• 479[M]26 – OSP Legionowo
• 479[M]22 – OSP Nieporęt
• 479[M]84 – OSP Kąty Węgierskie
• 479[M]85 – OSP Kąty Węgierskie