W poniedziałek (04.04), około godziny 14:20 do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Legionowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu przy ulicy Żeligowskiego w Chotomowie. Będąc w drodze, zostaliśmy przedysponowani do pożaru budynku gospodarczego przy ulicy Kolejowej w Łajskach. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia okazało się, że płonie siano wraz ze stojącą obok drewnianą komórką. Działania polegały na przerzuceniu oraz przelaniu siana. Wszystko to zostało sprawdzone kamerą termowizyjną.

Siły i środki:
• 471[M]90 – JRG Legionowo
• 479[M]26 – OSP Legionowo
• 479[M]57 – OSP Kałuszyn (zawrócony)
• 479[M]72 – OSP Wieliszew (zawrócony)

Ostatecznie, nie znaleziono pożaru w lesie przy ulicy Żeligoskiego w Chotomowie. Zgłoszenie zakwalifikowano jako alarm fałszywy w dobrej wierze. Na miejsce zadysponowano 4 zastępy Straży Pożarnej.

1