We wtorek (04.10), o godzinie 12:20 do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Legionowie wpłynęło zgłoszenie o drzewie na linii energetycznej przy ulicy Warszawskiej. Po dojechaniu pod wskazany adres okazało się, że drzewo również znajdowało się na bramie wjazdowej, uniemożliwiając swobodne dostanie się na teren posesji. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zneutralizowaniu zagrożenia przy pomocy pił łańcuchowych.

Siły i środki:
• 471[M]21 – JRG Legionowo
• 479[M]29 – OSP Legionowo

O godzinie 13:28, udaliśmy się na ulicę Polskiej Organizacji Wojskowej do drzewa przewróconego tuż obok placu zabaw dla dzieci. Konar leżał na chodniku oraz częściowo na jezdni. Dużo nie brakowało, a zostałby uszkodzony miejscowy pobór wody. Drzewo usunięto, a ruch pieszy i samochodowy został przywrócony.

Siły i środki:
• 479[M]29 – OSP Legionowo

O godzinie 15:17, zostaliśmy zadysponowani na posesję przy ulicy Kościuszki. Tam, drzewo powaliło się na budynek gospodarczy niszcząc jego dach, wybijając tylną szybę w samochodzie osobowym, uszkadzając parapet, a także rynnę w pobliskiej kamienicy. Po utworzeniu dokumentacji fotograficznej, właściciel przestawił pojazd, tym samym umożliwiając nam rozpoczęcie działań. Polegały one na usunięciu gałęzi, a następnie przycięciu konaru na tyle by dało się go zsunąć z dachu budynku.

Siły i środki:
• 479[M]29 – OSP Legionowo