Podsumowując miniony rok chcielibyśmy zaznaczyć, że otrzymaliśmy 4.125,00 złotych dotacji ze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, a same środki finansowe pochodzą od firm ubezpieczeniowych. Wydając blisko 150.000,00 złotych ze środków Urzędu Miasta Legionowo wzbogaciliśmy się o:
• mundur wyjściowy – 1 szt.
• hełm Calisia Vulcan – 6 szt.
• kominiarka niepalna – 10 szt.
• rękawice specjalne FHR – 10 szt.
• umundurowanie specjalne Top Fire – 9 szt.
• umundurowanie koszarowe – 5 szt.
• buty specjalne Jolly – 5 szt.
• buty gumowe FHR – 6 szt.
• śruby lodowe – 2 szt.
• kaptur do skafandra suchego lodowo-ratowniczego – 2 szt.
• flara ostrzegawcza – 1 kpl.
• wąż tłoczny W-75 – 10 szt.
• środek pianotwórczy 3% – 600 l.
• drabina nasadkowa aluminiowa z podestem roboczym
• pas napinający do podpory – 2 szt.
• podpora stabilizacyjna Holmatro – 1 szt.
• osłona zabezpieczająca przed szkłem Holmatro – 2 szt.
• zestaw osłon zabezpieczających ostre krawędzie Holmatro – 1 kpl.

To wszystko również dzięki Wam, ponieważ z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych otrzymaliśmy 780,00 złotych. Dziękujemy 🙂

Ponadto, Urząd Miasta zakupił SH-18 na podwoziu Star 200 – ruchomy podest samojezdny P-184H.

2017-01-22_03

fot. Tomasz Wiśniewski

Nasza świetlica została wyremontowana na potrzeby sali edukacyjnej „Iskierka”. 19 kwietnia uroczystego otwarcia dokonał starosta legionowski Robert Wróbel oraz prezydent Legionowa Roman Smogorzewski. Asystował im komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie st. bryg. Mieczysław Klimczak. Wydarzeniem zainteresowali się, m.in. Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej (link), pismo Strażak (link) oraz czasopismo Przegląd Pożarniczy (link). Więcej informacji na temat sali edukacyjnej „Iskierka” uzyskacie na stronie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie (link).

20160419_143238

fot. Tomasz Kołodziński

W statystyce rocznej Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu legionowskiego uplasowaliśmy się na 2. miejscu. Wyjeżdżaliśmy 156 razy – 15 pożarów, 139 miejscowych zagrożeń, 2 alarmy fałszywe. Więcej informacji znajdziecie we wpisie KP PSP Legionowo Statystyki Interwencji za rok 2016 (link).

Statystyka-roczna_2016

Przygotowane przez KP PSP Legionowo