W piątek (11.03), w Urzędzie Miasta Legionowo odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Uczestników podzielono na trzy grupy wiekowe: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna. Pierwszym etapem był test pisemny składający się z 30 pytań zamkniętych. W przerwie, zebrani mogli zapoznać się z wyposażeniem GBA-Rt 471[M]21. Po dokonaniu oceny prac pisemnych, zakwalifikowano po pięć najlepszych osób ze swojej kategorii wiekowej. Drugi etap, polegał na udzieleniu odpowiedzi ustnej na wylosowane pytania.

W kategorii szkół podstawowych, zwyciężyła Zuzanna Wiśniewska reprezentująca Szkołę Podstawową nr. 7 w Legionowie. W kategorii gimnazja, zwyciężył Damian Stolarski z OSP Kałuszyn. Natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, zwyciężył Druh Paweł Makaruk z OSP Legionowo.

Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Powiat Legionowski oraz lokalne samorządy: Legionowa, Jabłonny, Wieliszewa i Serocka. Ponadto, uczestnicy turnieju otrzymali podziękowania od wicestarosty legionowskiego, Jerzego Zaborowskiego.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w przyszłym miesiącu 🙂

no images were found