Dzisiejszego popołudnia (07.05) zostaliśmy postawieni w stan gotowości ze względu na powstały pożar łazienki w domku letniskowym w miejscowości Sikory. Podczas gdy działania dobiegały końca tuż przed godziną czternastą wpłynęła prośba o pomoc w dostaniu się do mieszkania w wieżowcu znajdującym się przy ulicy Norwida w Legionowie. Po dojechaniu pod wskazany adres zapoznano się z powstałą sytuacją i podjęto decyzję o wejściu przez okno. Jako że mieszkanie znajdowało się na ósmym piętrze, zadysponowano podnośnik hydrauliczny z JRG Legionowo. W między czasie dojechały kolejne legionowskie zastępy wracające z działań w miejscowości Sikory. Po wyważeniu okna zastano przytomnego mężczyznę leżącego na podłodze, nad którym po chwili przejęli opiekę ratownicy medyczni.


Siły i środki:
• 471[M]21 – JRG Legionowo
• 471[M]25 – JRG Legionowo
• 471[M]53 – JRG Legionowo
• 479[M]26 – OSP Legionowo
• KPP Legionowo
• 01-172 – Zespół Ratownictwa Medycznego