We wtorek (16.07) w kościele pw. św. Józefa w Legionowie odprawiona została Msza Święta pogrzebowa w intencji śp. dh Piotra Kołodzińskiego. Prezes naszej jednostki zmarł w wieku 68 lat po blisko 54 latach służby.

Słowa pożegnania skierował Prezydent Roman Smogorzewski, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP dh Krzysztof Goślicki, Przewodniczący Zarządu Krajowego ZZS „Florian” st. kpt. Krzysztof Oleksak oraz przedstawiciel Hufca ZHP Legionowo Robert Próchnicki. W imieniu członków jednostki przemówił dh Łukasz Kołodziejek:

Pogrążona w smutku Rodzino! Funkcjonariusze PSP, Druhowie Strażacy, Druhowie Harcerze! Szanowni Państwo, uczestnicy dzisiejszej uroczystości pogrzebowej! Mam zaszczyt skierować do Państwa, w imieniu członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Legionowie, słowa w hołdzie naszego przyjaciela, wieloletniego Prezesa śp. druha Piotra Kołodzińskiego.

 

Wiadomość o śmierci Piotra była dla nas ogromnym zaskoczeniem. Przeszyła ona nasze serca trudnym do opisania bólem.

 

Nie jest dziś łatwo wypowiadać słowa ostatniego pożegnania, kiedy odchodzi człowiek, któremu tak wiele zawdzięczamy. Wszyscy bez wyjątku.

 

Długo mógłbym wymieniać Jego zasługi dla OSP w Legionowie oraz dla całej społeczności Gminy Legionowo. Wszyscy je znamy. Zdajemy sobie sprawę, że odszedł człowiek, po którym pozostaje niezwykle trudna do zapełnienia pustka. Piotr był dla nas jak ojciec, starszy brat, przyjaciel. Znał odpowiedź na każde pytanie, zawsze wiedział jak postąpić.

 

Druhu Piotrze,
Mieliśmy jeszcze tyle planów do zrealizowania. Jeszcze w tym roku mieliśmy zacząć przejmować obecny budynek KP PSP w Legionowie. Kontynuować przygotowania MDP do pełnienia służby. Doposażyć jednostkę o lekki samochód ratowniczo-rozpoznawczy. Zamierzeń tych nie zrealizujemy już wspólnie. Ale od tej pory, we wszystkim, czego jeszcze uda nam się dokonać, będzie cząstka Ciebie. Twoje poświęcenie nie pójdzie na marne. Uroczyście zapowiadamy, że będziemy czcili i pielęgnowali pamięć o Tobie, o naszym przyjacielu, nauczycielu, wzorze.

 

Ludzie tacy jak Ty nie odchodzą na zawsze. Pozostaniesz w naszej pamięci jako człowiek: ambitny, bardzo pracowity a jednocześnie: skromy, rodzinny, pogodny i pełen życzliwości.

 

W pamięci nas wszystkich i w kartach historii naszej legionowskiej społeczności zapisałeś się na zawsze. Druhu Prezesie, melduję, stawiliśmy się w komplecie aby oddać Ci ostatnią posługę.

 

Spoczywaj w pokoju!

Trumna z ciałem dh Piotra została przewieziona w kondukcie żałobnym drabiną mechaniczną (należącą do OSP Jabłonna) w asyście honorowej naszych druhów. W chwili opuszczania trumny ponownie rozległ się dźwięk syreny w towarzystwie sygnałów dźwiękowych przybyłych wozów. Ciało spoczęło w grobie rodzinnym na miejscowym cmentarzu.

Cześć Twojej Pamięci!

Dziękujemy wszystkim tym, którzy zaangażowali się w organizację uroczystości. Dziękujemy wszystkim tym, którzy tak licznie przybyli na ostatnie pożegnanie. Doceniamy każdy gest.