W piątek (06.12), po serii silnych porywów wiatru wraz z zastępami Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, udaliśmy się do przewróconej wiaty przystankowej znajdującej się przy PKP Legionowo (Centrum). Po dojechaniu na miejsce zdarzenia zastaliśmy dwa uszkodzone samochody osobowe. Zabezpieczyliśmy teren taśmą ostrzegawczą i przystąpiliśmy do działań polegających na przemieszczeniu stalowej konstrukcji w bezpieczne miejsce za pomocą żurawia hydraulicznego. Pracę nadzorował zastępca komendanta, brygadier Arkadiusz Pich.

Kolejne zdarzenie, do którego zostaliśmy zadysponowani dotyczyło położonego drzewa na dach domu jednorodzinnego przy ulicy Kordeckiego. Prace rozpoczęliśmy od asekuracji konaru linką ratowniczą, następnie przy pomocy drabiny przystąpiliśmy do odcinania poszczególnych gałęzi, aż do momentu umożliwiającego położenie drzewa bez uszkodzenia elewacji budynku. Na miejscu były dwa zastępy naszej jednostki.

Zostaliśmy również zaalarmowani o unieruchomionym autobusie niskopodłogowym ZTM linii 723 znajdującego się na nowo wybudowanym rondzie przy ulicach Parkowej i Sobieskiego. Jednakże po przejechaniu solarki pojazd ten zdołał o własnych siłach kontynuować bieg.

Ostatni wyjazd dotyczył kolizji dwóch samochodów osobowych na ulicy Mickiewicza, z czego jeden z nich leżał na boku. Na całe szczęście w wyniku zdarzenia nikt poważnie nie ucierpiał. Na miejsce udaliśmy się wraz z Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą, zaś na miejscu zastaliśmy dwa policyjne radiowozy.