W sobotę (19.05) przed siedzibą KP PSP oraz OSP w Legionowie odbyły się obchody Powiatowego Dnia Strażaka. Uroczysty apel poprzedzony był mszą świętą odprawioną w intencji strażaków, przez ks. płk. Zenona Pawelaka oraz Mazowieckiego Kapelana Strażaków ks. kpt. Jerzego Sieńkowskiego. Po zakończonej mszy świętej pododdziały i zaproszeni goście przemaszerowali wraz z orkiestrą na miejsce uroczystości.

Meldunek o rozpoczęciu uroczystości przyjął Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Mirosław Jasztal. Następnie odegrany został Hymn Państwowy oraz podniesiono flagę Rzeczypospolitej Polskiej.

Komendant Powiatowy PSP w Legionowie st. bryg. Mieczysław Klimczak przywitał zaproszonych gości, wśród których byli, m.in. Poseł na Sejm RP Jan Grabiec, Przedstawiciel Marszałka Województwa Mazowieckiego Artur Pozorek, Wicestarosta Jerzy Zaborowski, Prezydent Legionowa Roman Smogorzewski oraz jego zastępca, a zarazem nasz druh Piotr Zadrożny, Wiceburmistrz Serocka Józef Zając, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Jabłonna Dorota Świątko, Radny Gminy Jabłonna Adam Krzyżanowski.

Podczas uroczystości wręczono akty mianowania na wyższe stopnie służbowe, odznaczenia i wyróżnienia dla druhów oraz jednostek OSP, wręczono także nagrody rzeczowe dla funkcjonariuszy KP PSP w Legionowie ufundowane przez Starostę Legionowskiego oraz Prezydenta Miasta Legionowo. Reprezentujący naszą jednostkę Prezes dh Tomasz Wiśniewski odebrał Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza. Pośród odznaczonych znalazły się osoby, tj.:

Złoty Medal Za Zasługi dla Pożarnictwa:
– dh Tomasz Krzyżanowski.

Srebrny Medal Za Zasługi dla Pożarnictwa:
– dh Aleksandra Klimek,
– dh Dominik Łoń.

Brązowy Medal Za Zasługi dla Pożarnictwa:
– dh Daniel Kaczmarczyk,
– dh Jakub Langier,
– dh Renata Mosakowska,
– dh Hubert Podgrudny,
– dh Tomasz Wiącek,
– dh Łukasz Zieliński.

Odznaka Strażak Wzorowy:
– dh Mariusz Koblak,
– dh Łukasz Lewandowski,
– dh Paweł Makaruk,
– dh Mateusz Wiśniewski.

Po zakończeniu wystąpień zaproszonych gości dowódca uroczystości złożył meldunek o zakończeniu uroczystego apelu. Świętowanie zakończył paradny przejazd pojazdów pożarniczych ulicami Legionowa.

Wszystkim awansowanym i odznaczonym gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów oraz wytrwałości w realizacji wyznaczonych celów.

Sporządzono na podstawie wpisu KP PSP Legionowo [link] oraz Wirtualnego Legionowa [link]