W sobotę (03.06) w Parku Bródnowskim odbył się IX finał akcji „Motoserce – Krew darem życia”. Podczas finału Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie zebrało 85,05 litra krwi. Akcji towarzyszyło wiele atrakcji przygotowanych dla dzieci, młodzieży, a także dorosłych. Można było, m.in. zapoznać się z wyposażeniem samochodu naszego GCBA marki MAN TGM 18.340 i Renault Premium 410.19 z JRG 15 Warszawa (link) oraz SRRChem MOBILAB Renault Midlum 220.10 z JRG 6 Warszawa (link).

Podczas imprezy doszło do zderzenia samochodów osobowych marki Skoda Felicia oraz Fiat Uno. Kobieta prowadząca Skodę została ewakuowana do strefy bezpiecznej bez większych problemów, natomiast ciężko ranny mężczyzna z Fiata został zakleszczony i konieczne było użycie zestawu hydraulicznego narzędzi ratowniczych. Tak właśnie wyglądał pokaz ratownictwa technicznego w wykonaniu naszej jednostki przy współpracy z ratownikami medycznymi Fundacji Jednym Śladem 🙂

Czym jest zatem Motoserce? Jak opisuje sama organizacja, Motoserce jest ideą wynikającą z potrzeby serca i z chęci działania. Swoją akcją chcą zwrócić uwagę na brak tego cennego daru jakim jest krew w polskich szpitalach oraz pragną propagować idee krwiodawstwa. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że krew jest towarem luksusowym i doskonale wiemy jak bardzo jest nam potrzebna. Wiosna, a szczególnie lato, to czas, gdy brakuje jej najbardziej. Oddając ją regularnie, będziemy mieć moralne prawo oczekiwać jej w nagłych wypadkach. Swoją akcją obejmują zasięgiem zarówno duże miasta, jak i małe miasteczka. Starają się dotrzeć do jak największej liczby ludzi, a poprzez swoje działania podnosić świadomość wśród społeczeństwa.

Organizatorem imprezy były kluby zrzeszone przy Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych wraz z Urzędem Dzielnicy Targówek i Spółdzielnią Mieszkaniową „Bródno”. Parterami akcji było Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, Polski Czerwony Krzyż oraz Fundacja Jednym Śladem, która udostępniła nam zdjęcia. Po więcej zapraszamy na ich fanpage (link)

Dziękujemy organizatorom za możliwość wzięcia udział w akcji mającej na celu tak szczytny cel jakim jest zbiórka krwi 🙂