Wielu członków jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu legionowskiego może zaliczyć ten dzień do udanych albowiem uzyskaliśmy kwalifikacje w zakresie ratownictwa technicznego. Przez dwa weekendy mieliśmy okazję nabyć wiedzę, m.in. na temat postępowania przy zdarzeniach z udziałem pojazdów hybrydowych, agregatów o zróżnicowanych napędach, narzędzi hydraulicznych czy też pneumatycznych. Wiedzę czerpaliśmy od prowadzących zajęcia oraz skryptu do szkolenia z ratownictwa technicznego realizowanego przez KSRG w zakresie podstawowym opracowanego przez st. kpt. Rafała Podlasińskiego oraz mł. ogn. Pawła Karabina dostępnego pod tym linkiem.

Dziękujemy st. kpt. Aleksandrze Kempczyńskiej, st. kpt. Łukaszowi Szulborskiemu, mł. kpt. Maciejowi Jurzykowi, mł. kpt. Damianowi Górniakowi oraz mł. asp. Adamowi Abramczykowi za poświęcony czas i przekazanie wiedzy wraz z cennymi ciekawostkami potwierdzonymi swoją praktyką.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy uzyskania kwalifikacji 🙂

 

fot. Magdalena Wiecińska