Legionowo, Boża Wola

W niedzielę (31.05) około godziny 12:25 do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Legionowie wpłynęło zgłoszenie o owadach błonkoskrzydłych przy ulicy Kwiatowej w Legionowie. Podczas naszej obecności nie zastaliśmy nikogo na posesji.

Siły i środki:
• 479[M]26 – OSP Legionowo

1

Chwilę później, zostaliśmy zadysponowani do wypadku, który miał miejsce na ulicy Modlińskiej na pograniczu Bożej Woli i Wólki Górskiej. W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym ranny został ratownik medyczny poruszający się jednośladem. Ruch został zablokowany w obu kierunkach. W międzyczasie dyspozytor skontaktował się z osobą zgłaszającą owady błonkoskrzydłe.

Siły i środki:
• 471[M]21 – JRG Legionowo
• 479[M]26 – OSP Legionowo
• 531[M]21 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
• 531[M]22 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
• 02-81 – ZRM Nowy Dwór Mazowiecki
• KPP Legionowo

2

Na polecenie KDR zakończyliśmy działania na ulicy Modlińskiej i udaliśmy się na ulicę Kwiatową w Legionowie. Pod wskazanym adresem zastaliśmy kilkanaście tysięcy pszczół oblegających jedną z gałęzi drzewa na wysokości 12 metrów. Po stawieniu się pszczelarza i za jego porozumieniem sprowadziliśmy owady na ziemię za pomocą prądu wody W-75. Niedługo po tym, znaczna część pszczół wróciła na swoje miejsce. Konieczne było odcięcie gałęzi pilarką spalinową i opuszczenie jej na linie na ziemię. Nie obyło się bez użycia aluminiowej drabiny dwuprzęsłowej D10W. Po zakończeniu działań wróciliśmy pod Arenę Legionowo.

Siły i środki:
• 479[M]26 – OSP Legionowo

3