Legionowo, Izbica

W piątek (15.05) około godziny 17:00 do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Legionowie wpłynęło zgłoszenie o plamie ropopochodnej na ulicy Przemysłowej w Legionowie. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia zastaliśmy dwadzieścia metrów kwadratowych plamy powstałej w wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych. Przy użyciu sintanu oraz szybkiego natarcia zneutralizowaliśmy substancję stwarzającą zagrożenie. Na miejscu obecny był również patrol policji.

Siły i środki:
• 479[M]26 – OSP Legionowo
• ZZ805 – KPP Legionowo

Około godziny 18:50 do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Legionowie wpłynęło zgłoszenie o pochylonym drzewie przy ulicy Krasińskiego w Legionowie. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia zastaliśmy oparty konar o linie telefoniczne. Nasze działania polegały na wycięciu drzewa przy pomocy piły łańcuchowej oraz dwóch przęseł drabiny nasadkowej. Na miejscu obecny był również patrol Straży Miejskiej.

Siły i środki:
• 479[M]26 – OSP Legionowo
• Straż Miejska

Około godziny 20:35 do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Legionowie wpłynęła prośba o zabezpieczenie dachu budynku mieszkalnego przy ulicy Wiejskiej w Izbicy. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia nastąpiła ocena sytuacji, a po niej konsultacja z mieszkańcami na temat naszych działań. Ostatecznie, zdarzenie zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze. W środę (13.05) budynek ten stanął w płomieniach. Więcej informacji tutaj.

Siły i środki:
• 471[M]21 – JRG Legionowo
• 479[M]26 – OSP Legionowo
• 479[M]45 – OSP Wola Kiełpińska