Na terenie miasta Legionowo.

W ostatnim czasie, zostaliśmy zadysponowani do siedmiu zdarzeń. Ponadto, podczas fali upałów, można było ochłodzić się pod miejskim Ratuszem dzięki kurtynie wodnej.

Sobota, 05.07, godzina 14:35 – dwa konary drzewa przy ulicy Marysieńki. Na miejscu Straż Miejska. Bezpieczeństwo zostało przywrócone po zastosowaniu aluminiowej drabiny D10W oraz piły łańcuchowej.

Środa, 09.07, godzina 13:15 – dwa chore drzewa przy ulicy Zegrzyńskiej. W towarzystwie strażników zagrożenie zostało wyeliminowane przy pomocy odpowiedniej piły.

Środa, 09.07, godzina 16:40 – pożar trawy przy ulicy Strużańskiej. Sprawnie przeprowadzona akcja ograniczająca się do podania jednego prądu wody.

Czwartek 10.07, godzina 11:15 – fałszywy pożar trawy przy nasypie kolejowym na terenie Kozłówki. Mimo dokładnemu przeszukaniu terenu, nie znaleźliśmy śladów ognia.

Czwartek 10.07, godzina 22:25 – opuszczona linia telefoniczna na ulicę Słowackiego. Teren zabezpieczała Straż Miejska. Linia została przecięta. Po chwili ruch został przywrócony.

Czwartek 10.07, godzina 22:35 – złamany konar na ulicy Strużańskiej. Uczestnicy ruchu przenieśli gałąź na pobocze. Przy pomocy ulicznic uprzątnęliśmy pozostałości.

Piątek 11.07, godzina 10:50 – powalone drzewo na teren PWK Legionowo. Groźnie wyglądające zdarzenie zostało bezproblemowo zlikwidowane stosując dwie drewniane nasadki oraz piłę łańcuchową.