Legionowo, Kazuń, Kazuń Bielany

W poniedziałek (22.06) o godzinie 21:45 udaliśmy się na posesję przy ulicy Górnośląskiej i Gnieźnieńskiej w Legionowie, na której znajdował się granat. Pod wskazanym adresem policjanci przekazali nam miejsce zdarzenia. O godzinie 07:20 (dnia następnego), nadzór został przejęty przez Straż Miejską. W trakcie działań nie odnotowaliśmy utrudnień.

Siły i środki:
• 479[M]30 – OSP Legionowo
• ZZ812 – KPP Legionowo
• 1-107 – SM Legionowo

We wtorek (23.06) około godziny 09:10 do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Legionowie wpłynęło zgłoszenie o obecności owadów błonkoskrzydłych na terenie Przedszkola Miejskiego nr. 12 w Legionowie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, zastaliśmy pięć gniazd os zlokalizowanych w schowku na zabawki. Nasze działania polegały na zneutralizowaniu intruzów przy użyciu adekwatnych środków.

Siły i środki:
• 479[M]26 – OSP Legionowo

Chwilę po zakończeniu działań przy ulicy Broniewskiego 6, udaliśmy się na zabezpieczenie prac pirotechnicznych odbywających się na terenie poligonu w Kazuniu. Podczas zabezpieczenia, przyjechał Patrol Saperski z granatem, który to wcześniej znajdował się na posesji przy skrzyżowaniu ulic Górnośląskiej z Gnieźnieńską w Legionowie. Po zakończeniu działań, wracając do koszar ulicą Kampinowską w Kazuniu Bielany, najechaliśmy na kolizję dwóch samochodów. Na całe szczęście obeszło się bez naszej interwencji, a chwilę później zjawił się radiowóz Policji.

Siły i środki:
• 479[M]26 – OSP Legionowo