W środę (16.12) na polecenie Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Legionowo, udaliśmy się do Żłobka Miejskiego w Legionowie przy ulicy Dietricha, gdzie zaistniała potrzeba wykonania fumigacji pomieszczeń jednej z grup żłobka. 

Data zadysponowania: 16.12.2020, godz. 17:25.
Adres zdarzenia: ul. Dietricha, Legionowo.

Na miejsce udaliśmy się w sile 3 ratowników. Jeden ze strażaków ubrany w specjalny kombinezon oraz aparat ochrony dróg oddechowych, rozstawił urządzenie do fumigacji w pomieszczeniach przeznaczonych do odkażenia. We wszystkich wskazanych przez dyrekcję pomieszczeniach, rozpylono preparat Oxy-Pharm w stężeniu 6%. Dyrekcja placówki została poinformowana o procedurach do wykonania po zakończeniu akcji przez Straż Pożarną. Działania zastępu trwały prawie 2 godziny.

Siły i środki:
• 479[M]29 – OSP Legionowo,