W piątek (15.12) odbyło się w rodzinnej atmosferze spotkanie wigilijne, w którym uczestniczyli, m.in. ks. prał. Lucjan Szcześniak, komendant st. bryg. Mieczysław Klimczak ze swoim zastępcą st. bryg. Arkadiusz Pich, prezydent Roman Smogorzewski ze swoim zastępcą (oraz naszym druhem) Piotrem Zadrożnym, a także wicestarosta Jerzy Zaborowski.

Podczas spotkania wraz z JRG Legionowo zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku przy ulicy Kazimierza Wielkiego w Legionowie. Po dojechaniu pod wskazany adres, na miejscu znajdował się jeszcze jeden wóz gaśniczy niewiadomego pochodzenia. Szybko okazało się, że jest to nasz nowy GBA-Rt marki Scania, a samo wezwanie to jeden z elementów programu. Gdy nowy nabytek podjeżdżał pod koszary zapłonęły race świetlne, a niebo skąpane było fajerwerkami. Po widowiskowym przybyciu ksiądz Szczęśniak poświęcił samochód i nastąpiło otwarcie szampana.

Zebraliśmy się ponownie na świetlicy, po czym nasi goście wygłosili przemowy wyrażając swoje zadowolenie, nie mogło zabraknąć wspólnego odmówienia modlitwy, a także łamania się opłatkiem. Na koniec zasiedliśmy do stołów by w spokoju skosztować świątecznego poczęstunku.

W niedzielę (17.12) na terenie Ratusza miała miejsce Wigilia Miejska, podczas której nastąpiło uroczyste przekazanie średniego samochodu gaśniczego. Wóz przejechał przez dym wydobywający się ze świec by później w asyście rac świetlnych zaparkować na dziedzińcu. W przekazywaniu uczestniczyli, m.in. prezydent Roman Smogorzewski i jego zastępca Piotr Zadrożny, Przewodniczący Rady Miasta Legionowo Pan Janusz Klejment, wicestarosta Jerzy Zaborowski, przedstawiciel Marszałka województwa Mazowieckiego Pan Paweł Cukrowski Dyrektor Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki oraz Pan Igor Krajnow radny sejmiku województwa Mazowieckiego. Zgromadzeni podziwiali, a następnie mieli okazję sami zajrzeć do środka i przyjrzeć się z bliska konstrukcji. Dziękujemy wszystkim za okazałe zainteresowanie oraz za miłe słowa skierowane w naszą stronę. Natomiast tych, którzy jeszcze nie mieli okazji zapoznać się z owym prezentem zapraszamy na imprezy masowe, na których będziemy obecni 🙂