W czwartek (31.01) w godzinach porannych pluton z powiatu legionowskiego w sile 4 zastępów OSP oraz 2 zastępów JRG udali się do pożaru hali przemysłowej przy ulicy Annopol w Warszawie. W tym samym czasie postawiony został w stan gotowości nasz zastęp, który pełnił zabezpieczenie operacyjne rejonu zastępując drugi wyjazdowy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Podczas zabezpieczenia wyjeżdżaliśmy dwukrotnie do miejscowych zagrożeń w postaci podejrzenia obecności tlenku węgla w domu jednorodzinnym oraz do potrąconego mężczyzny pod legionowskim wiaduktem.

Data wyjazdu:
31.01.2019 godz. 14:44

Adres zdarzenia:
ul. Kościuszki, Legionowo

Opis działań:
Po dojechaniu pod wskazany adres nasi ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych udali się na posesję w celu rozpoznania sytuacji. Czujniki wykazały obecność tlenku węgla na wskutek czego pomieszczenia przewietrzono i przeprowadzono ponowne pomiary, które już nie wykazały jego obecności. Przekazano miejsce zdarzenia i zabroniono użytkowania piecyka gazowego do czasu przeprowadzenia kontroli urządzenia wraz z przewodem kominowym.

Siły i środki:
• 471[M]21 – JRG Legionowo
• 479[M]26 – OSP Legionowo

Data wyjazdu:
31.01.2019 godz. 16:52

Adres zdarzenia:
ul. Szwajcarska, Legionowo

Opis działań:
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano na jezdni rowerzystę potrąconego przez samochód osobowy. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jeszcze przed przyjazdem Zespołu Ratownictwa Medycznego

Siły i środki:
• 479[M]26 – OSP Legionowo
• W01-171 – Zespół Ratownictwa Medycznego
• ZZ885 – Policja
• ZZ817 – Policja