W dniu 25 września 2023 roku w teatrze Narodowym w Warszawie odbyła się uroczysta Gala „ORLEN dla Strażaków”, podczas której nasi przedstawiciele w osobach prezesa dh Tomasza Wiśniewskiego oraz skarbnika dh Piotra Wieczorka podpisali umowę w ramach udzielonego grantu przez Fundację Orlen. Jednostka nasza znalazła się pośród 480 innych jednostek OSP i PSP, które otrzymały w 2023 roku dofinansowanie na zakup sprzętu i wyposażenia. W roku bieżącym, jak i w 2022, jednostka ubiegała się o dofinansowanie w obszarze zakupu sprzętu do ratownictwa wodnego i przeciwpowodziowego.

W dniu 10 listopada br. do OSP Legionowo dotarł zakupiony sprzęt w postaci drona do pracy w wodzie FIFISH V6 EXPERT, który będzie wykorzystywany do działań poszukiwawczych na obszarach wodnych.

FIFISH V6 EXPERT jest profesjonalnym robotem podwodnym i wszechstronnym narzędziem do ulepszania podwodnych operacji. Dron wyposażony jest w dodatkowe akcesoria takie jak zdalnie sterowany chwytak, gogle VR oraz kontroler i system zasilania na lądzie, który zapewnia optymalną wydajność nurkowania i czas pracy. Jest to pierwsze tego typu urządzenie na terenie naszego powiatu. W najbliższym czasie odbędzie się także próba zdolności operacyjnych.

Dziękujemy Fundacji ORLEN za wsparcie oraz firmie SORBA Andrzej Soroko za dostarczenie drona.