Data alarmowania: 22.02.2021, godz. 1:47.
Adres zdarzenia: ul. Warszawska, Legionowo.

Opis: W skutek awarii na sieci wodociągowej zalana została piwnica domu jednorodzinnego oraz część parterowa budynku z sąsiedniej działki. Do przepompowania wody użyto trzy rodzaje pomp: pływające, szlamowe oraz elektryczną. Wykorzystano również najaśnicę do oświetlenia terenu pracy, agregat prądotwórczy do zasilenia pompy elektrycznej, wodery do przemieszczania się po zalanych pomieszczeniach oraz dużą ilość odcinków W-75 i W-110. Ujemna temperatura panująca podczas działań utrudniała przemieszczanie się po zamarzniętej nawierzchni, przede wszystkim podczas transportowania sprzętu. Na czas prowadzenia czynności skrzyżowanie ulic Warszawskiej i Sielankowej było nieprzejezdne. Na miejscu pozostało pogotowie wodociągowe usuwające powstałą awarię. Ostatni zastęp wrócił do koszar o godzinie 6:02.

Siły i środki:
• 471[M]22 – JRG Legionowo,
• 471[M]25 – JRG Legionowo,
• 471[M]81 – JRG Legionowo,
• 479[M]26 – OSP Legionowo,
• patrol policji,
• pogotowie wodociągowe.