W dniu dzisiejszym (27 marca 2023 roku) prezes dh Tomasz Wiśniewski jako przedstawiciel naszej jednostki uczestniczył podczas Sesji Rady Powiatu w Legionowie.

Od pierwszych dni nieśliśmy pomoc ludności ogarniętej wojną Ukrainy, a za nasze zaangażowanie zostaliśmy uhonorowani przez władze powiatu legionowskiego. Chcielibyśmy podziękować druhom i druhnom Ochotniczej Straży Pożarnej w Legionowie za poświęcony czas podczas tych działań. Wspólnymi siłami pokazujemy, że pomoc bliźniemu nie jest nam obca.

Szanowny Panie Prezesie!

Składamy serdeczne podziękowania Ochotniczej Straży Pożarnej w Legionowie za zaangażowanie związanie z niesieniem bezcennej i wielowymiarowej pomocy ludności ogarniętej wojną Ukrainy, zwłaszcza przybywającym do Polski uchodźcom. Jesteśmy pełni uznania i szacunku dla Państwa pracy na rzecz naszych przyjaciół zza wschodniej granicy, którzy znaleźli się w krytycznym położeniu, rozpaczliwie potrzebując ratunku.

 

To nowa jakość w zakresie ludzkiej solidarności, która powstała z potrzeby chwili. Jesteśmy dumni, wzruszeni oraz pełni uznania, że Państwa działania tak skutecznie zjednoczyły siły i serca mieszkańców powiatu legionowskiego.

 

Jesteśmy wstrząśnięci wojną w Ukrainie i w pełni solidaryzujemy się z narodem ukraińskim. Polska przyjęła kilka milionów obywateli Ukrainy, którzy w naszym kraju szukają schronienia. Tysiące z nich znalazło się także w powiecie legionowskim, gdzie dzięki Państwu, tak uczynnie wspierającym władze samorządowe, mogą liczyć na pomoc i opiekę. Nie ma słów, które są w stanie wyrazić naszą wdzięczność.

 

Dziękując za ofiarność i godną naśladowania postawę, życzymy wielu sukcesów oraz realizacji wszelkich zamierzeń zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

 

Z poważaniem!

Leszek Smuniewski – Przewodniczący Rady Powiatu w Legionowie oraz Sylwester Sokolnicki – Starosta Legionowski