W dniu 3.11 w samo południe w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Legionowie odbyło się uroczyste przekazania sprzętu strażackiego. Pośród przekazywanego asortymentu znalazło się:6 kompletów 3 częściowych ubrań bojowych FIRE MAX SF (składających się z kurtki, spodni oraz kurtki lekkiej), 6 szt. hełmów strażackich HEROS-TITAN z latarkami, 6 par rękawic SAFE GRIP-3 oraz 6 par butów bojowych TWISTER. Wszystkie zakupione rzeczy wyprodukowane zostały przez firmę ROSENBAUER. Koszt przekazanych środków ochrony indywidualnej, który udało się pozyskać dla poprawy zdrowia i bezpieczeństwa naszych druhów biorących bezpośredni udział w różnego rodzaju działaniach ratowniczo – gaśniczych to wydatek 45 294 zł.

W trakcie uroczystego przekazania odzieży ochronnej oraz środków ochrony indywidualnej przekazano do użytkowania 4 wyremontowane pomieszczenia. Są to 2 szatnie, pokój wyczekiwania oraz pomieszczenie magazynowe. Koszt remontu przekroczył 30 000 zł. Środki na sfinansowanie obydwu przedsięwzięć pochodziły z budżetów Urzędu Miasta Legionowo oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego. Nowy wystrój wyremontowanych szatni dopełniły zamontowane nowe szafki na ubrania specjalne. Zakup mebli sfinansowano ze środków własnych OSP Legionowo tzn. środki pochodzące z 1% podatku od osób fizycznych. Na ten cel środki finansowe przekazali: Dariusz Petryka Radny Miasta Legionowo, Parafia p/w Matki Bożej Fatimskiej w Legionowie jak również firma PPHU LOPI Andrzej Anuszkiewicz z Legionowa. W uroczystości przekazania sprzętu oraz wyremontowanych pomieszczeń uczestniczyli Piotr Zadrożny Zastępca Prezydenta Miasta Legionowo, Anna Katarzyna Brzezińska Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego oraz st. bryg. Radosław Parapura Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie. Naszą jednostkę reprezentowali dh. Tomasz Wiśniewski Prezes oraz dh. Tomasz Krzyżanowski Naczelnik.

#bezpieczeństwo #zdrowyraktownik #osp #legionowo