W czwartek (01.03) był obchodzony Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, podczas którego w siedzibie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji zainaugurowana została akcja „SpoKREWnieni służbą” mająca na celu oddawanie krwi przez służby podległe MSWiA oraz żołnierzy Wojska Polskiego by oddać hołd Żołnierzom Wyklętym.

Nasza jednostka również dołączyła się do ogólnopolskiej zbiórki i wraz z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie udaliśmy się w piątek do terenowego oddziału nr. 30 Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Nowym Dworze Mazowieckim. Akcja trwa przez cały marzec, a cząstka nas zostanie wykorzystana do ratowania chorych oraz osób poszkodowanych w wypadkach.